
Podrażnienia po goleniu
O samym goleniu mówi się bardzo dużo, jednak mało mówi się o pielęgnacji po depilacji, która jest podstawą do tego, aby utrzymać promienną i zadbaną skórę. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zmagają się na co dzień z podrażnieniami po goleniu. Skóra nabiera czerwonych barw, staje się szorstka. Często pojawiają się na niej zgrubienia, guzki, które wpływają na dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Podrażnienia nie wpływają pozytywnie na wygląd skóry, która ma zostać odsłonięta na plaży, czy basenie. W dużym stopniu wpływa to na brak pewności siebie i skrępowanie. Gojenie uszkodzonej skóry uzależnione jest od tego, jaki rodzaj skóry mamy i czy odpowiednio dopasujemy kosmetyki pielęgnacyjne do problemu, z jakim się zmagamy.
Pierwsza czynność
Większość osób ma podstawową wiedzę na temat depilacji, pierwsze wskazówki, jakie przychodzą do głowy to przede wszystkim, nawilżenie skóry przed goleniem, które wpływa na poślizg maszynki, zmniejsza uczucie szorstkiej powierzchni, po której dodatkowo przesuwamy ostrza. Jednak przed każdą depilacją powinniśmy najpierw wykonać zabieg złuszczanie naskórka, np. rękawicą Bump eRaiser, która wykonano z najwyższej jakości mieszanki włókien, które pomogą uwolnić wrastające w martwy naskórek włoski. Proces złuszczania naskórka można przypisać czynności oczyszczania skóry, ponieważ powstały na powierzchni martwy naskórek zostaje usunięty dzięki peelingowi, co wpływa na lepsze krążenie oraz efekt promienistej, gładkiej skóry, którą warto pokazać światu.
Kilka wskazówek
Prawidłowo wykonany zabieg złuszczania martwego naskórka, nie zawsze jest tak łatwy, jakby mogło się wydawać. Rekomendowanym miejscem zazwyczaj jest prysznic, ponieważ to tam jesteśmy w stanie spłukać ze skóry użyty peeling. Warto jednak przed zakupem produktu do złuszczania naskórka odpowiednio określić rodzaj swojej skóry. Zbyt wrażliwa skóra, może potrzebować delikatniej formy, jaką jest peeling enzymatyczny, który nie posiada w sobie drobinek, które mogłyby ją uszkodzić. Peeling mechaniczny dostępny w sklepach posiada drobinki soli lub cukru, który szybciej usuwa martwy naskórek, jednak dla skóry wrażliwej lub alergicznej może to być dodatkowy bodziec do podrażnień i infekcji. Zabieg usuwania martwego naskórka jest o tyle wygodny, że tak naprawdę sam produkt wykonuje całą pracę. Jednak warto zapoznać się z tym, jakie ruchy należy wykonać, aby uzyskać zamierzony efekt. Pobudzenie skóry do działania wpływa na jej lepsze funkcjonowanie i przede wszystkim wygląd.
Nawilżenie po zabiegu
Aby wzmocnić efekt, należy po wykonanym zabiegu użyć kosmetyków nawilżających i odżywiających nową powierzchnię, z której pozbyliśmy się martwego naskórka. Naturalne składniki zawarte w produktach do pielęgnacji takie jak masło shea, czy olejki wzmocnią efekt odpowiednio nawilżonej skóry. Skóra po zabiegu nie powinna zostać wystawiona na promieniowanie słoneczne, ponieważ słońce przesusza to miejsce. Dlatego dodatkowo warto użyć kremu z filtrem, jeśli wiemy, że po zabiegu będziemy w nasłonecznionym miejscu. Warto jednak peelingi wykonywać wieczorem przed goleniem, ponieważ przez noc skóra będzie miała możliwość odpocząć i wchłonąć krem nawilżający, a rano będzie przygotowana do odsłonięcia.