Sposób na wrastające włoski

Zmiany na skórze

Widoczne po goleniu zmiany na skórze w postaci zaczerwienień, guzków lub stanów zapalnych mogą świadczyć o problemie wrastających włosków. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcieliby zachować gładką i promienną skórę, jednak nie jest to proste, kiedy po każdym goleniu pojawiają się nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze. Włoski nie są na tyle silne, aby przebić się przez warstwę skóry, dlatego wrastają i bez użycia odpowiednio dopasowanych kosmetyków zaczyna tworzyć się stan zapalny, który powoduje dyskomfort. Dlatego bardzo często mówi się o tym, jak ważne jest stosowanie peelingów, które pozwalają zetrzeć martwy naskórek przed wykonaniem depilacji. Miejsca najbardziej narażone na wrastające włoski w przypadku kobiet to przede wszystkim okolice bikini, pach i nóg. Natomiast u mężczyzn problem ten występuje pod brodą i szyją. Dlatego warto zadbać o odpowiednio dopasowaną pielęgnacje w tych miejscach.

Przyczyny wrastających włosków

Świadomość wyboru odpowiedniej metody depilacji do danej skóry to pierwszy krok do uniknięcia problemu wrastających włosków. Depilacja jednorazowymi maszynkami, które zardzewiałe leżą i moczą się pod naszym prysznicem przez miesiące to jeden z powodów powstania stanów zapalnych na skórze, które bez użycia odpowiednich balsamów czy kremów nie mają możliwości złagodzenia. Regularnie złuszczona skóra, przygotowana jest do depilacji i zmniejsza szanse wrośnięcia włosków, ponieważ bez zrobionego peelingu zbiera się martwy naskórek, przez który nie mogą przebić się rosnące włoski. Są to przyczyny, na które w dużej mierze mamy wpływ i możemy pozbyć się ich z naszej rutyny, jednak istnieją przyczyny powstawania wrastających włosków, na które nie mamy wpływu, są to między innymi uwarunkowania genetyczne, których nie jesteśmy w stanie zmienić.

Bump eRaiser- australijskie produkty

Kosmetyki dedykowane problemowi wrastających włosków, podrażnień powstałych po goleniu mają na celu złagodzenie oraz nawilżenie skóry narażonej na takie działania. Seria Bump eRaiser posiada w swojej ofercie zarówno płyny używane bezpośrednio po depilacji do kojenia zaczerwienionej, wrażliwej skóry, jak i punktowe kremy do powstałych miejscowo guzków. Kosmetyki Bump eRaiser to przede wszystkim odpowiednio dopasowany naturalny skład, którego opracowana receptura eliminuje problem wrastających włosków. Produkty powstały w zgodzie z naturalnym środowiskiem, nie były testowane na zwierzętach i są odpowiednie dla alergików. Zawarte w nich naturalne bogactwa, pochodzące z Australii, takie jak ekstrakt z owoców cytrusowych, czy olejek z drzewa herbacianego skutecznie zapobiegają powstawaniu podrażnień i łagodzą stany zapalne na skórze.