Poznaj tajniki świadomej depilacji i pielęgnacji po

Budowanie świadomości

Świat kobiet w dużej mierze skupia się na pielęgnacji całego ciała. Rutyna, którą wybiera każda z nas sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie, a zadbana skóra staje się naszą najlepszą wizytówką. Kobiety na co dzień stosują różnego rodzaju produkty, w celu pielęgnacji swojej skóry, używają kosmetyki przeciwtrądzikowe, czy przeciwzmarszczkowe, aby na twarzy nie pojawiały się oznaki zaniedbania. Dbają o nawilżone ręce, ale zapominają o świadomej pielęgnacji miejsc po depilacji, która stanowi podstawę do tego, aby osiągnąć promienistą wygładzoną skórę w miejscach, które są najbardziej narażone na podrażnienia i zaczerwienienia. 

Warto jednak zacząć od samego początku, wybierając odpowiednio dopasowaną formę depilacji skóry. Na rynku obecnie znajduje się wiele rozwiązań, od zwykłych maszynek do golenia, po usuwanie włosków woskiem, po najbardziej inwazyjną, kosztowną formę depilacji, czyli laserowe usuwanie. Odpowiednio dopasowana prawidłowo wykonana depilacja, daje większą gwarancję zmniejszenia infekcji, podrażnień, które powstają najczęściej zaraz po goleniu.

Błędy, które popełnia każda z nas

Wystarczy spróbować raz depilacji bez dodatkowych produktów zmiękczających naskórek, aby uświadomić sobie, że to czynność, której nie powinniśmy powtórzyć drugi raz. Produkty stworzone z myślą o goleniu, jak pianki, zawierają składniki, które tworzą poślizg na skórze, ułatwiający dokładną, bezpieczną depilację danego miejsca. Nie używając ich skóra przypomina papier ścierny, który podlega dodatkowemu uszkodzeniu. Podejmowane w biegu decyzje o szybkiej depilacji skutkują zadrapaniami, różnymi podrażnieniami, których nie jesteśmy w stanie zatrzymać do czasu wyjścia z domu. Depilacja to moment, w którym powinniśmy skupić się na naszej skórze, odpowiednio zadbać o jej kondycję. Dlatego nie powinniśmy narażać skóry na codzienny kontakt z maszynką, która bez odpowiednich kosmetyków, będzie podrażniać skórę, pogarszać jej kondycję każdego dnia. Maszynki jednorazowe, nie bez powodu w nazwie mają zawartą informację o tym, jak należy je stosować. Stworzone zostały do jednorazowego użytku, ponieważ rdza, bakterie, które tworzą się na nich, mogą przyczynić się do powstawania infekcji skóry.

Ulga dla Twojej skóry

Przyspieszony proces łagodzenia podrażnień po depilacji możliwy będzie tylko wtedy, kiedy dopasuje się odpowiedni balsam po goleniu. W zależności od rodzaju uszkodzenia naskórka, czas powrotu skóry do gładkiej, nawilżonej formy może być różny. Nagłe zaczerwienienia skóry mogą powodować dodatkowe czynniki, takie jak słona czy gorąca woda. Przychodzi na myśl pytanie o czas, który jest odpowiedni do depilacji. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby depilacja była częścią wieczornej ruty pielęgnacyjnej. Wynika to z tego, że przez noc użyte kosmetyki będą miały możliwość złagodzić podrażnienia, po których rano nie będzie już śladu. Budowanie świadomości na temat pielęgnacji po goleniu, przyczynia się do większej satysfakcji i radości z czasu, który poświęcamy, aby nasze nogi, inne części ciała mogły świecić gładką skórą. Wiosna to idealne czas na to, aby przestać chować zaczerwienioną skórę pod warstwami ubrań. Przygotować ją do wakacji, opalania w stroju kąpielowym, czy pływaniu w słonym morzu. Najlepsze co można zrobić dla swojej skóry to przyniesienie jej ulgi w codziennym funkcjonowaniu, bez dodatkowego dyskomfortu. Tak jak każda część ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji, tak te części, które są narażone na uszkodzenia, wymagają jej jeszcze więcej.