Pielęgnacja skóry po goleniu-wskazówki

Czym są podrażnienia?

Powstałe na skutek nieodpowiedniej depilacji podrażnienia, które najczęściej objawiają się zaczerwienieniem, to stan zapalny skóry. Podczas golenia bardzo często dochodzi do naruszenia bariery ochronnej naskórka. W zależności od rodzaju wybranej metody golenia oraz wrażliwości skóry podrażnienie może przybrać różne postaci, może to być guzek, ale też wysypka z czerwonymi krostkami. Samo golenie jest inwazyjnym zabiegiem. Statystyki podają, że w Polsce kobiety zazwyczaj wykonują ten zabieg co drugi dzień, dlatego tak ważne jest zadbanie o skórę po goleniu, aby uniknąć powstawania stanów zapalnych, które ciężko wyleczyć bez odpowiedniej pielęgnacji w postaci kremu po goleniu.

Postaw na dobry skład

Kosmetyki po goleniu dedykowane są dla osób, które zmagają się z niechcianymi skutkami ubocznymi po depilacji, pomagają przywrócić naturalny wygląd barierze ochronnej naskórka. Seria Bump eRaiser została stworzona z myślą o naturalnym środowisku. Kosmetyki są wegańskie, bezpieczne dla alergików, a co najważniejsze spełniają oczekiwania, ponieważ zawarte w nich naturalne składniki przywracają skórze blask i nawilżenie, które zostało zaburzone przez błędnie wykonywane zabiegi depilacji. 

Wprowadź nowa rutynę

Pielęgnacja w naszej codziennej rutynie powinna być przede wszystkim świadoma, regularna i dopasowana do rodzaju naszej skóry. Testowanie różnych metod pozwala nam wejść w interakcję z naszą skórę, zauważyć jej potrzeby i odpowiedzieć na oczekiwania. Jeśli nasza skóra jest sucha i pozbawiona blasku, powinniśmy zaopatrzyć się w nawilżające kremy. Jednak, kiedy zauważamy, że po depilacji nasza skóra jest zaczerwieniona, należy zastanowić się nad tym, czy nie powinniśmy bliżej przyjrzeć się temu, jak i czym wykonujemy depilacje. Kiedy wprowadzimy rutynę dedykowaną naszej skórze, okaże się, że można cieszyć się wyglądem każdej części ciała po goleniu.