Blog

Pielęgnacja skóry podczas wakacji

Pielęgnacja skóry podczas wakacji

Kiedy zaczyna się lato, a wraz z nim, ciepłe dni, zaczynamy planować swoje wakacje. Piknik, wyjazd nad morze, jezioro czy opalanie na plaży – niezależnie gdzie spędzamy wakacje, warto pamiętać o pielęgnacji skóry i koniecznej dla niej prawidłowej ochronie.

Sposób na wrastające włoski

Sposób na wrastające włoski

Widoczne po goleniu zmiany na skórze w postaci zaczerwienień, guzków lub stanów zapalnych mogą świadczyć o problemie wrastających włosków. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcieliby zachować gładką i promienną skórę, jednak nie jest to proste, kiedy po każdym goleniu pojawiają się nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze.

A-Beauty wschodzący trend pielęgnacyjny

A-Beauty wschodzący trend pielęgnacyjny

W Polsce coraz częściej mówi się o świadomym wyborze zdrowego stylu życia zarówno względem jedzenia, sportu, jak i samej pielęgnacji naszej skóry. Od ekspertów z poszczególnych branż coraz częściej słyszymy o skutkach ubocznych, które powodują chemiczne zamienniki zawarte w produktach. W branży pielęgnacyjnej powstaje coraz więcej marek oferujących naturalne produkty.

Pielęgnacja skóry po goleniu-wskazówki

Pielęgnacja skóry po goleniu-wskazówki

Powstałe na skutek nieodpowiedniej depilacji podrażnienia, które najczęściej objawiają się zaczerwienieniem, to stan zapalny skóry. Podczas golenia bardzo często dochodzi do naruszenia bariery ochronnej naskórka. W zależności od rodzaju wybranej metody golenia oraz wrażliwości skóry podrażnienie może przybrać różne postaci, może to być guzek, ale też wysypka z czerwonymi krostkami.

Jak uzyskać promienną skórę bez podrażnień?

Jak uzyskać promienną skórę bez podrażnień?

Podstawowa wiedza na temat samej depilacji pozwala uniknąć podrażnień, które tworzą się po depilacji. Na rynku dostępnych jest wiele sposób na usuwanie włosków. To jaką metodę wybierzemy, w dużej mierze zależy od tego, jaki rodzaj skóry posiadamy i czy już wcześniej testowaliśmy jakąś metodę, przez którą powstawały guzki, zaczerwienienia, czy inne efekty po depilacji, które powodowały dyskomfort.

Poznaj tajniki świadomej depilacji i pielęgnacji po

Poznaj tajniki świadomej depilacji i pielęgnacji po

Świat kobiet w dużej mierze skupia się na pielęgnacji całego ciała. Rutyna, którą wybiera każda z nas sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie, a zadbana skóra staje się naszą najlepszą wizytówką. Kobiety na co dzień stosują różnego rodzaju produkty, w celu pielęgnacji swojej skóry, używają kosmetyki przeciwtrądzikowe, czy przeciwzmarszczkowe, aby na twarzy nie pojawiały się oznaki zaniedbania.