A-Beauty wschodzący trend pielęgnacyjny

Rosnąca świadomość

W Polsce coraz częściej mówi się o świadomym wyborze zdrowego stylu życia zarówno względem jedzenia, sportu, jak i samej pielęgnacji naszej skóry. Od ekspertów z poszczególnych branż coraz częściej słyszymy o skutkach ubocznych, które powodują chemiczne zamienniki zawarte w produktach. W branży pielęgnacyjnej powstaje coraz więcej marek oferujących naturalne produkty. Budowanie świadomości oraz wiedzy na temat czytania składów produktów i wybierania tych, które nie posiadają dodatkowych ulepszaczy, przyczyniła się do wzrostu zainteresowania konsumentów produktami australijskimi, czyli trendu a-beauty. Chociaż trend dopiero jest w fazie wzrostu, już teraz możemy o nim czytać w prognozach na temat przyszłości branży pielęgnacyjnej.

Australia- naturalne składniki

Wyjątkowe właściwości zawarte w australijskich kosmetykach zawdzięczają ich pochodzeniu. Australia od zawsze słynęła z naturalnych bogactw, które były  pozyskiwanie w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Ich właściwości przyczyniały się do prostego sposobu przywracania skórze blasku i nawilżenia. Produkty od marki Australian Cosmetics powstały w trosce o bezpieczeństwo zwierząt co oznacza, że produkty nie były testowane na zwierzętach. Zawarte w nich składniki roślinne takie jak ekstrakt z lukrecji, który używany jest od tysięcy lat, przyczynia się do poprawienia kolorytu skóry. Natomiast olej z drzewa herbacianego i olejek pomarańczowy pozwala wyleczyć  zaczerwienioną lub podrażnioną skórę. Każdy składnik, który został pozyskany z Australii, ma odpowiednie właściwości bez dodatkowych ulepszaczy, aby rozwiązać problem, z jakim zmaga się nasza skóra.

Trend a-beauty

Branża pielęgnacyjna weszła w nowy rok z ogromną świadomością względem doboru naturalnych składników do danego kosmetyku. Pielęgnacja całego ciała stała się kluczowym punktem w codziennej rutynie. Aktualnie najpopularniejsza stała się moda na australijskie kosmetyki. Coraz więcej ludzi zaczyna przyglądać się swojej skórze z bliska, zaczyna zauważać potrzeby, które nie zawsze widać na pierwszy rzut oka. Sucha, podrażniona skóra to problem, z którym na co dzień zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Odpowiednio dopasowane kosmetyki z naturalnym składem pozwalają odzyskać skórze blask, nawet po pierwszym użyciu. Dlatego marki australijskich kosmetyków wpisały się idealnie w potrzeby konsumentów, którzy jak nigdy wcześniej potrzebują wprowadzić do swojej pielęgnacji głębokie nawilżenie i łagodzenie powstałych na skórze podrażnień, które powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.